Cesta do porodnice

Většina žen v České republice rodí v porodnici, a proto je potřeba se zamyslet do jaké porodnice chceme jet porodit svoje děťátko.

Někdo má štěstí a má skvělou porodnici za rohem, ale někdo to štěstí nemá a má za rohem porodnici, kde se necítí dobře. A někdo nemá za rohem žádnou porodnici a cesta do jakékoliv porodnice je pak poměrně dlouhá.

Jak dlouhou cestu do porodnice zvládneme?

Z naší dulí zkušenosti víme, že délka cesty je něco, co většina párů řeší. Jak vzdálenou porodnici si ještě můžeme vybrat, abychom dojeli včas? Opět zkušenost nám ukazuje, že cesta do cca 1,5 hodiny je úplně v klidu. Porod opravdu není proces na pět minut, ale na několik hodin, takže jet do porodnice hodinu a půl je naprosto reálný scénář. Pokud máte obavy, koukněte se na mapě, jaké další porodnice jsou po cestě a pokud by opravdu porod nabral takové tempo, že do té svojí nedojedete, odbočíte do té bližší…

Jak nahlíží na cestu do porodnice muž?

Muž často vnímá právě cestu do porodnice jako svůj hlavní cíl u porodu. To, co chce, je dovézt v pořádku a včas svou ženu do porodnice a tam ji předat někomu, kdo se o ni postará. Z tohoto důvodu chtějí muži obvykle vyjíždět do porodnice spíše dřív. Vlastně klidně s první kontrakcí 🙂

Jak nahlíží na cestu do porodnice žena?

Žena obvykle cestu vyhodnocuje důkladněji. Nechce být v porodnici příliš pozdě „Abych se s nima ještě zvládla dohodnout“ ale ani příliš brzy „Abych tam nebyla zbytečně dlouho“. A tuto hranici není možné určit předem, to je něco, co přijde samo až v průběhu porodního procesu. A to právě může znervózňovat muže 🙂

Komunikace je základ.

Z našich zkušeností opravdu vyplývá, že konkrétně o tomto bodě porodu je dobré mluvit předem. Ujasnit si, kdy se bude odjíždět a kdo bude ten, kdo zavelí „jedem“. Ujasnit si, co budete doma dělat, abyste tam mohli být všichni v klidu a v pocitu bezpečí.

Cestou to nekončí…

Ačkoliv pro mnoho mužů v představách jejich úloha u porodu končí převozem ženy do porodnice, není to tak.. Právě v porodnici přijde obvykle ta hlavní aktivní fáze porodu a žena potřebuje podporu. A tu jí může dát pouze dobře připravený partner…:)

Prostě rodím

sebezkušenostní předporodní kurzy s prvky hypnoporodu

Naše kurzy stojí právě na tom, abyste porozuměli porodu a vedou páry k tomu, aby vnímaly svoje potřeby a dokázaly je také naplňovat.

Využíváme k tomu několik různých technik, které vychází jednak z metody hypnoporodu a jednak z našich opravdu mnohaletých dulích zkušeností.

Rozhodně od nás dostanete kvalitní do kontextu zasazené informace.

Budete se učit pracovat s technikami – relaxace, afirmace, vizualizace, práce s dechem…a vyzkoušíte si, která z nich je pro vás ta pravá, která bude fungovat právě vám.

Naše kurzy jsou rozložené ideálně do pěti týdnů, abyste vše vstřebávaly postupně a nové techniky si plně osvojily.

Nikdy vás na vaši přípravu nenecháme samotné, proto i v individuálním online kurzu máte 3 konzultace s námi, abyste se mohla ptát a být si na své cestě jistá.

Pokud se chcete dobře připravit k porodu neváhejte a koukněte na naše kurzy a vyberte si pro sebe ten pravý (kouknout na termíny kurzů) nebo se ozvěte a domluvte si konzultaci s některou z nás (kouknout na tým Prostě rodím). Nezůstávejte na svoje přípravy sama, jsme tady i pro vás.