Informací je hodně a nevím, jak se v nich orientovat

Informací o těhotenství, porodu i šestinedělí už je naštěstí k dispozici dostatek. My, které si pamatujeme dobu, kdy bylo k dispozici pár dobrých knížek a to je vše, jsme za to rády dvojnásob 🙂

Dnes si můžete vybrat, zda chcete číst knížku, kouknout na webinář, poslechnout podcast nebo zvolit jinou formu pro získání informací. Co ovšem vede, jsou sociální sítě. Drtivá většina žen čerpá své informace hlavně ze sociálních sítí.

Různé úhly pohledu

Sociální sítě mají tu výhodu (ale i nevýhodu), že na nich může publikovat každý. S velkou radostí sledujeme, jak vznikají profily lékařů, porodních asistentek i našich kolegyň dul, různých organizací…a všichni tematizují porod ze svého úhlu pohledu. Najednou máme možnost, nahlédnout téma porodu z různých stran.

Informace jsou kusé

Co je ovšem nevýhoda sociálních sítí je to, že příspěvky na nich jsou krátké, vytržené z kontextu a často výjimečné, až skandální, protože pokud by byly dlouhé a obsáhlé a ještě k tomu „obyčejné“, tak by je nikdo nečetl.

Je totiž potřeba si uvědomit, že to, co se nám zobrazuje na sociálních sítích je dáno algoritmy dané sítě. Sociální síť zobrazuje hlavně to s čím lidé interagují. A to jsou hlavně šokující věci, roztomilé věci, ale hlavně krátká sdělení bez hlubšího kontextu.

Jak s těmito informacemi pracovat?

Jako základ informací vám vždy poslouží nějaký kurz. Díky předporodnímu kurzu získáte nějaký informační základ, díky kterému pak budete také schopné lépe porozumět informacím ze sociálních sítí. Budete schopná si jednotlivé střípky poskládat dohromady.

Naše zkušenost nám opakovaně ukazuje, že si ženy, které sledují instagramové profily, myslí, že mají dostatek informací a na porod jsou připravené, ale bohužel to tak vůbec není. Naopak, tento pocit je iluzorní a ještě ke všemu nám oslabuje naši chuť si něco dál zjišťovat, protože „přeci víme“. Pokud vám tedy můžeme něco doporučít, pak je to dobrý předporodní kurz, který vás hezky uvede do tématu a pak už můžete i sociální sítě sledovat s větším pochopením a čerpat z nich mnohem více, protože budete vědět, co je pro vás reálné, žádoucí, co chcete a co ne.

Naše kurzy jsou rozložené do pěti týdnů. Informace tedy dostáváte postupně, pomalu a pečlivě se vám tedy ukládají. Koukněte na naše kurzy a vyberte si pro sebe ten pravý (kouknout na termíny kurzů) nebo se ozvěte a domluvte si konzultaci s některou z nás (kouknout na tým Prostě rodím). Nezůstávejte na svoje přípravy sama, jsme tady i pro vás.