Afirmace porod příprava k porodu Prostě rodím

Jak na afirmace?

Jsem krásná, jsem hubená, jsem bohatá…

Taky už jste někdy stála před zrcadlem a opakovala si dokola právě tyto věty? Jsem krásná, jsem krásná, jsem krásná…a stejně jste si připadala moc malá, moc velká, že máte nos jako bambuli a moc špičatou bradu?

Věříme, že ano nebo alespoň znáte někoho, kdo tuto zkušenost má. Často se s afirmacemi zachází právě takto – „opakujte si pořád dokola, to, co chcete“. No, ale co se má potom stát? Stane se jako nějaký zázrak, který to všechno zařídí? Ne, nestane!

Pointa používání afirmací spočívá v tom, že musíme dodržet několik hlavních zásad.

  1. Musíme afirmaci věřit. Pokud si vyberu afirmaci, které nevěřím, dostane se můj mozek do hysterického záchvatu a nemůže vůbec nic přijímat ani kdybychom mu to opakovaly 100x denně. Pokud chci tedy svůj mozek a tím sebe přesvědčit, že jsem krásná, i když si teď připadám tlustá, malá, hubená veliká, musím na to jít postupně. Přes tzv. přemosťovací techniky – začnu pozvolna. Třeba afirmací „mohu být krásná“, „dovoluji si být krásná“ „umím být krásná“ „dokážu být krásná“ atd. Proti těmto mírnějším posunům totiž náš mozek nebude tolik vzdorovat a opravdu toto sdělení pustí dovnitř a začne s ním pracovat.
  2. Musíme s afirmací pracovat pravidelně a aktivně. Jedna věc je vylepit si afirmace všude po bytě a koukat na ně při každém čůrání. Jiná věc ovšem je začít je psát nebo dokonce říkat nahlas. To se teprve začnou dít věci. Nejprve nám dokonce může připadat nepatřičné si afirmaci psát nebo dokonce říkat. Třeba nám to nějaký čas zabere než toho budeme schopné, ale jakmile se to stane, uvidíte samy, co se začne ve vaší mysli dít.
  3. Z obou předchozích kroků vyvodíme reálné kroky. Pokud si již dovolíme být krásné, přijmeme, že dokážeme zhubnout, naučit se lépe anglicky, vydělat více peněz nebo třeba hezky porodit 🙂 , jdeme do akce. Připravíme se, začneme cvičit, najdeme si sparing partnera na konverzaci, najdeme si předporodní kurz…

Afirmace nám neudělají zázrak samy, ale nastaví naší mysl tak, aby byla schopná a ochotná dělat konkrétní a efektivní kroky k tomu, aby se začaly dít zázraky. A věřte, že ony se fakt dít začnou. Ve své praxi zažíváme velmi často takové otočky nastavení mysli, že se často samy nestačíme divit.

Pokud je vaším přáním porodit krásně svoje miminko. Zveme vás do našeho nadcházejícího skupinového online kurzu Prostě rodím – sebezkušenostní předporodní kurz na vlně hypnoporodu. Kouknout se na něj můžete zde.

Vaše duly

Afirmace porod příprava k porodu Prostě rodím