Aniball – opravdu jen fyzická příprava k porodu?

Aniball je v současné době velmi populární pomůcka přípravy k porodu.

Jedná se o nafukovací balonek, který se zavede do porodních cest a uvnitř se nafukuje, nafukuje a nafukuje…do doby, do kdy to vydržíte…a nebo ještě jinak?

My vám přinášíme pár našich postřehů z praxe na téma Aniball. 🙂

  • Příprava v Aniballem by měla být spíše jako jemná hra o poznávání vlastního těla a ne jako výkony v posilovně. Takže hlavně jemně a nehonit se za centimetry.
  • Funguje to pouze, když jsme s tím v souladu. To znamená, že pokud se nám cvičení s Aniballem z jakéhokoliv důvodu příčí, nemá smysl se do něj nutit. Cvičení má být totiž o uvolnění a to není možné pokud se nám takové cvičení nezamlouvá.
  • Může se stát, že se nám cvičit chce, ale nejde to. Ano, mnoho žen tuto zkušenost má. S Aniballem cvičit chtěly, ale prostě ho nedokázaly zavést dovnitř…nevadí, i tak můžete krásně porodit svoje miminko.
  • Aniball pomáhá nejen porodním cestám, ale také hlavě. Zkušenost, jaké to je mít v porodních cestách něco objemnějšího, je něco, co nám u porodu může opravdu hodně pomoci. Proto je oblíbený u žen, které se chystají na HypnoPorod®.
  • Už i někteří lékaři mají Aniball rádi a tak občas můžete slyšet „Jo, vy jste cvičila s Aniballem, tak to je super, to nebude potřeba nástřih.“ A takový přístup se hodí. 🙂

Za nás máme rozhodně potřebu říct, že Aniball je určitě dobrý pomocník, ale důležité je mít na paměti, že naše tělo je opravdu dostatečně dokonalé na to, aby porodilo bez jakýchkoliv pomůcek. Takže pokud se vám do cvičení nechce, buďte v klidu a věnujte se tomu, na co právě máte chuť.

Pokud vás zajímá, jaké jsou ještě další možnosti přípravy těla (i mysli) k porodu, srdečně vás zveme do pětidenní online výzvy zdarma – Uvolněná u porodu. Regostrovat se můžete zde.

Tagy: