O nás

Adéla a Kristýna

Prostě rodím

autorky projektu prostě rodím, duly a lektorky hypnoporodu, porodní asistentky, členky České asociace dul Kristýna Beránková a Adéla Lančová

o nás

adéla a kristýna

Prostě rodím

Kristýna a Adéla – duly

Ačkoliv jsme každá z jiného konce republiky, na cestu duly jsme se vydaly vlastně současně. V roce 2010.

Udělaly jsme si kurz u České asociace dul. Jejími hrdými členkami jsme dodnes.

Současně v České asociaci dul působíme jako konzultantky, což znamená, že předáváme zkušenosti studentkám, které se na cestu dul vydaly dnes.

Své klientky doprovázíme s respektem, péčí a radostí.

V oboru se stále vzděláváme. Navštěvujeme tedy průběžně kurzy například na témata – optimalizace polohy děťátka, práce s rebozem, otočení miminka z pozice koncem pánevním, předporodní napářka, masáže, podpora žen s psychickými problémy, relaxační techniky, ztráta miminka a mnoho dalšího.

Kristýna a Adéla – lektorky

K hypnoporodu nás přivedly naše klientky, které se touto metodou připravovaly. My jsme na nich viděly, že opravdu porodily výjimečně hezky, ve velkém uvolnění, klidu a radosti.

Čím delší praxi máme, tím více si uvědomujeme, jak důležitá je práce před porodem, jak moc může žena těžit u porodu z dobré předporodní přípravy. Jak moc může pomoci u porodu muž, který je na porod dobře připravený.

V roce 2017 jsme prošly kurzem u Institutu Hypnoporodu, který v té době ještě vedla zakladatelka této metody Marie Mongan. Tuto metodu jsme dále rozvíjely a obohacovaly o to, co nám praxe ukázala jako opravdu důležité.

 

Důraz ve své práci klademe na:

Delší čas na osvojení nových znalostí a dovedností. Víme, že nové věci se musí dobře usadit, aby nám dobře posloužily.

– Vhled do zdravotnického prostředí (pochopení nám pomůže cítit se bezpečně a rovnocenně).

Reálný pohled na porod – porod jako krásný proces i ve své syrovosti a náročnosti (nestrašíme, ale ani nelakujeme na růžovo).

Intenzivní osobní podporu v průběhu celého kurzu (V živých i v online variantách je prostor pro sdílení, dotazy, čerpání z našich zkušeností…).

prodejni-logo-prodejka

 Postupně naše kurzy dostávaly jinou podobu, a proto jsme v roce 2021 Institut HypnoPorodu opustily. Takto vznikl náš společný projekt Prostě rodím. 

Kristýna a Adéla – matky

I v tomto bodě jsme na tom dost podobně, ale Kristýna trochu vede, má totiž čtyři děti a Adéla „jen“ tři. A ano, dostáváme otázku „A všechny s jedním mužem?“ Opět shodně odpovídáme „Ano, s jedním mužem“ (Samozřejmě každá se svým).

Vzhledem k věku našich dětí už máme na vlastní kůži osahané všechny rodičovské etapy od narození dětí až po vtipné soužití se středoškolskými studenty.

 

Kristýna Beránková lektorka a certifikovaná dula České asociace dul vás provede předporodními kurzy na bázi hypnoporodu
Adéla Lančová lektorka a certifikovaná dula České asociace dul vás provede předporodními kurzy na bázi hypnoporodu

Kristýna a Adéla

Kromě toho, že jsme duly a zajímá nás téma porodů, je toho na světě ještě spousta dalšího, co nás zajímá a baví. 

Obě si rády čteme a předstíráme před okolím, že tady vůbec nejsme. Pokud bychom měly podmínky, byly bychom skvělými kavárenskými povalečkami. (V této oblasti plánujeme ještě velké věci).

Chodíme do přírody (Kristýna si do ní koupila i nové běžky a švihadlo).

Adéla hraje volejbal (dobře) a bridž (hůře). 

chcete být s námi v kontaktu?

Pokud vás zajímá Hypnoporod a vědomá příprava k porodu, zveme vás do fb skupiny Porod před námi. Zde můžete v bezpečném prostoru získávat informace a sdílet své zkušenosti.

Chcete od nás občas dostávat novinky?

Zanechte nám svůj mail a my vám občas pošleme něco, co by se třeba mohlo hodit.