Reference

Řekly jste o nás

a o našich kurzech

reference porodních asistentek a dul Adély Lančové a Kristýny Beránkové na společném projektu předporodních kurzů Prostě rodím

Reference

Řekly jste o nás a o našich kurzech

Kombinace informací, relaxací a sdílení přivádí kurz k dokonalosti

"Je těžké vybrat co pro mne bylo na kurzu nejdůležitější. Podle mě je to právě kombinace všeho - informací, relaxací, sdílení..., která kurz přivádí k dokonalosti a dělá ho velmi přínosným. Určitě si také myslím, že i časový rozsah kurzu je důležitý. Neumím si představit, že bych se všechny informace dozvěděla během jednoho víkendu, v rámci pár hodin. I kdyby obsahoval stejné množství informací, nebyla bych schopna je všechny vstřebat."

na přání nezveřejňujeme jméno

Byly to nejlépe investované peníze. Cítíme se připraveni.

"Kurz byl úžasný. Naprosto splnil a předčil má očekávání. Vážím si všech informací, cvičení a relaxačních nahrávek. S partnerem jsme na základě získaných informací udělali důležitá rozhodnutí. Byly to nejlépe investované peníze. Cítíme se připraveni na krásný společný porod. Doporučuji kudy chodím! Vám chci moc poděkovat za všechnu práci a ochotu, kterou jste do kurzu lektorky vložily. Bylo to v této covidové době moc milé, příjemné a přínosné "setkání". Nikdy bych nevěřila, že řeknu, že mi online verze předporodního kurzu vyhovovala víc, než víkendový osobní kurz. Vnímám jako velké plus rozložení do pěti týdnů."

Veronika Kalvasová

Úžasné bylo společenství podobně smýšlejících těhotných žen

"Bylo to asi nejkrásnější období těhotenství, kdy jsem opravdu vědomě prožívala, že ve svém těle nosím miminko a každý den se soustředila jen na to. Úžasné bylo společenství podobně smýšlejících těhotných žen, kde člověk nemusí obhajovat svá přání a názory, ale všichni je tak nějak automaticky chápou. Překvapilo mě množství informací, které jsem získala o celém fyzickém i psychickém průběhu porodu, kojení, šestinedělí, atd. Perfektní byla možnost pokládat otázky, čehož jsem asi i dost využívala. Do kurzu jsem vstupovala jako laik a odcházela jako informovaný nastávající rodič chápající vše okolo porodu. "

na přání nezveřejňujeme jméno

"Každá těhotná žena by měla mít možnost získat takové množství potřebných informací a dovedností, aby sama mohla dělat správná rozhodnutí pro sebe a miminko."

Eva Papáčková

Jaké další videoreference jste společně s námi nebo samy natočily

Co dalšího jste o nás a našich kurzech napsaly

Spousta informací z dlouholeté praxe i z osobních zkušeností

"Kurz je skvělý nejen z hlediska získaných informací, ale také společného sdílení s ostatními ženami. Velmi oceňuji online verzi kurzu (nejen v době covidové), protože se můžu k videím vracet, ale hlavně mi vyhovovalo postupné získávání dalších a dalších informací. Neumím si představit vstřebat vše za pár hodin během jednoho až dvou dní. Adéla a Kristýna jsou moc milé a příjemné ženy a lektorky a je fajn, že mohou poskytnout spoustu informací jak ze své dlouholeté praxe s rodičkami, tak z osobních zkušeností s vlastními dětmi. I když cena kurzu se může zdát vyšší, vzhledem k náplni kurzu a času, který nám lektorky během 5 týdnů věnovaly, si myslím, že je to přiměřená částka a kurz jednoznačně doporučuji."

na přání nezveřejňujeme jméno

Dozvedám sa objektívne informacie a je na mne, ako s nimi naložím

"Mala som zaujem o kurz hypnoporodu uz predtym. Zaujal ma rozsah vasho kurzu, nakolko mi prisiel ovela rozsiahlejsi ako iné ponukane kurzy + mate zahrnutu aj temu sestonedelia a kojenia, co si jinde musite priplatit. Rovnako aj pritomnost partnera je za dalsi priplatok 🙂 takze pomer cena vs kvalita jednoznacne u vas vyhrava Kurz hodnotim velmi pozitivne. Vyzva Uvolnena u porodu sa mi ukazala ako reklama na Facebooku, ale teraz uz viem, ze som sa mala dostat prave do kontaktu s vami. Urcite by som kurz odporucila inym zenam. Velmi sa mi pacil vas pristup k celej tematike porodu a materstva, vidno, ze mate toho mnoho zazite na vlastnej kozi, mate neskutocne mnoho informacii a spravny pohlad na vec. Nic nebolo prezentovane s nejakym subjektivnym nazorom, mala som pocit, ze vsetko co sa dozvedam su objektivne informacie a je na mne ako s nimi nalozim. Dozvedela som sa toho velmi vela o fyziologii porodu a nabrala doveru vo vlastne telo. Na svoj porod som velmi zvedava, tesim sa, vizualizujem si svoje priania a verim, ze to vsetko dobre dopadne aj vdaka vam 🙂 Dakujem, velmi ste ma podporili pri mojej myslienke na DP. Je to pre mna taky spravny impulz ze obe zeny, ktore asistuju mnohym porodom sa rozhodli pre DP a zvladli ho. Prehlbilo to moju doveru v dokonalost toho procesu a uz len dufam, ze s vami budem zdielat krasny porodny pribeh o par mesiacov :)"

Martina Kamenická

Určitě pustím některá videa i manželovi

"Jsem velmi ráda, že jsem kurz absolvovala. Chystám si ho projít znovu a ještě si tak osvěžit a doplnit třeba nějaké informace, které mi mohly uniknout. A určitě pustím některá videa i manželovi, především ty z druhého týdne, kde jsou dopodrobna popsány všechny fáze porodu. Nové a důležité pro mě bylo naučit se relaxovat a pracovat s afirmacemi. I jako druhorodicka jsem se dozvěděla mnoho informací, jak se na porod co nejlépe připravit a co vše může v porodnici ze strany personálu proběhnout a jak s tím naložit.

Lenka Vacíková Svobodová

Skvěle strávených 5 týdnů

"Skvěle strávených 5 týdnu a i když jsem teprve na začátku 2. trimestru byla jsem moc ráda, že jsem se toho mohla zúčastnit!"

na přání nezveřejňujeme jméno

Chci být laskavá

"Čekám první mimčo, takže přínosem bylo všechno, informace jsem vlastně neměla žádné, byla jsem ráda za ucelené informace na jednoltivá témata i za jejich rozdělení, doporučení, typy atd.. Kurz doporučuji všem ženám, jen je ještě potřeba hodně osvěty, hodně lidí na hypnoporod nahlíží jako na čarokouzla, což je škoda. Už teď musím občas nastínit co to je, proč z toho všeho mám dobrý pocit a že rozhodně nejsem žádná lesana, jen chci být laskavá ke svému tělu a své duši."

na přání nezveřejňujeme jméno

Podpora a skvělé tipy

"Moc děkuji Kristýně a Adéle za 5 týdnů plných informací, vlídných slov, podpory a skvělých tipů. Vlastně mi od konce kurzu chybíte, sjíždím teď všechny materiály podruhé, naštěstí na to mám ještě čas a stále nacházím nové věci, které mi předtím unikly nebo jsem jim zrovna nepřikládala důležitost. Moc děkuji a až bude prďola na světě, dám určitě vědět, jak to všechny bylo:-)."

na přání nezveřejňujeme jméno

Ovlivňujete životy žen

"Milá Kristýno a Adélo, každý den jsem vděčná za to, že jsem na váš kurz narazila a zaplatila si ho. Každá těhotná žena by měla mít možnost získat takové množství potřebných informací, aby sama mohla dělat správná rozhodnutí pro sebe a miminko. Opravdu ovlivňujete životy žen. Jsem přesvědčena o tom, že kdybych bývala měla tyto informace od vás v prvním těhotenství, nemuselo dojít k akutní sekci. Teď mám pocit, že o těhotenství a porodu vím snad všechno a moc se na ten velký den těším. Meditace a afirmace byly uklidňující, setkání naživo pres Zoom byly krásné večery sdílení i v této nelehké době. Moc jsem ocenila možnost dotazu každý týden a hlavně vaše trpělivé a laskavé odpovědi. Každý den jsem se těšila, co se od vás zase dozvím. Já i mé miminko vám děkujeme a přejeme do budoucna hodně zdraví a mnoho dalších spokojených těhulek."

Eva Papáčková

Díky kurzu vidím porod jako výjimečný okamžik

"Nikdy bych nevěřila, že žena dokáže vnímat porod pozitivně a dokonce se na něj těšit. Díky kurzu vidím porod úplně jinak, jako něco naprosto přirozeného a krásného co zvládne každá žena a zároveň jako výjimečný okamžik, který si lze užít. Kurz byl fajn, velmi přínosný. Pro mě jako prvorodičku naprosto super. Určitě bych kurz doporučila.""

Pavla Hanušová Velešínská

Viem, čo sa so mnou bude diať

"Pre mňa bol kurz veľmi prínosný z hľadiska množstva a kvality informácií. Bavilo ma, že to boli online videá, ktoré si človek mohol pustiť kedy chcel a pozerať ich tempom, aké mu vyhovuje, prípadne sa k ním vracať. Trošku viac náročné boli zásahy u porodu, ale super a jasne spracované... Páčil sa mi zoom, kde sme robili relaxáciu na odbúranie strachu, to bolo zaujímavé cvičenie... aj spoločné zdieľanie s ostatnými ženami bolo super. Strašne ďakujem za všetky odpovede na otázky a myslím, že sa im lektorky vždy venovali a snažili sa podať čo najviac informácií. Páčilo sa mi, že to nebolo vedené štýlom, toto je jediný správny smer, ale štýlom, že sa podávajú informácie, skúsenosti a človek si može z toho spraviť vlastný záver. Celkovo mi pomohol kurz kompletne zmeniť pohľad na porod ako taký, už sa ho nebojím, ale teším sa a veľmi mi pomohol sa dostať do vnútornej pohody, pretože už viem, čo sa so mnou bude diať, čo by som priala všetkým, hlavne prvorodičkám, ale aj viac rodičkám."

Ivana Novotná

Získané vědomosti mně hodně uklidnily

"Nejvíce jsem ocenila kratší videa věnující se jednotlivým zásahům u porodu, kratší formát byl velmi praktický a vše je díky němu přehlednější. Informace jak o výhodách tak nevýhodach každého zákroku mi umožnili si vytvořit vlastní náhled a získané vědomosti mě hodně uklidnily. Vyhovovala mi také flexibilita z časového hlediska a moznost shlédnout videa později. Určitě bych kurz doporučila a také to plánuji v budoucnu dělat. :)"

Mery Floriánová

Každý si zde najde, co potřebuje

"Kurz bych určitě doporučila. Dozvěděla jsem se hodně nového hlavně ze série videí o zákrocích v porodnici, co se dělá a proč. Nové bylo pro mě snad vše, kromě afirmaci. Tento kurz vřele doporučuji, každý si zde najde, co potřebuje. Kristýna a Adéla jsou dvě úžasné ženy, které se snažili odpovědět na všechny naše otázky a věnovaly kurzu velký kus času i sebe. Ještě jednou velké díky."

Monika Chadimová

Získávání důvěry v to, že to dokážu

"Pro mě byl přínos hlavně podpora a získání důvěry v to, že to dokážu. Určitě bych kurz doporučila jiným ženám. Pro mě to bylo přesně to, co jsem v tu danou chvíli potřebovala. Hlavně se mi líbilo, že kurz byl hodně praktický a i když název zní hodně ezotericky, tak vůbec nebyl nějak "duchovní nebo sluníčkový". Prostě byl přesně takový, jaký má porod být."

Lenka Raudenská

Jak jsou naše těla dokonalá a báječná

"Přestože jsem kvůli ceně dlouho přemýšlela, zda kurz zakoupit a ubrat z rozpočtu na dětský pokoj, jsem ráda, že jsem tak nakonec udělala. Když jsem se dozvěděla, že hypnoporod vlastně míří k co nejpřirozenějšímu zrození, začalo mě to opravdu zajímat. Nové pro mně byly víceméně všechny "fyziologické pochody" během porodu. To, jak jsou naše těla dokonalá a báječná. Do té doby jsem o porodu věděla hlavně to, že je třeba jet do nemocnice, vydržet neskutečnou bolest a nějak to přežít. Kurz jsem začala doporučovat, ještě než skončil, a budu doporučovat dál. Snad brzy budu moci přidat i zážitek z vlastního krásného porodu."

na přání nezveřejňujeme jméno

Nezapomenutelná část těhotenství

"Milé ženy, Kristýno a Adélo, moc si vážím Vaší práce a oceňuji to, co předáváte dalším ženám a o to víc v této divné době. Pro mě bylo těch 5 týdnů krásným intenzivním zážitkem. Vědomá práce na sobě, věnování se miminku a svému tělu. Cítím, že kurz přišel v pravou chvíli a moc jsem potřebovala cítit tu podporu. Byla to nezapomenutelná část těhotenství a čerpám z ní doteď, kdy už je porod za rohem. Moc mi pomohl se psychicky uklidnit, získat důvěru sama v sebe, své tělo, miminko a z velkého množství informací si uvědomit, jak si představuji svůj druhý porod. Zároveň mi dal pocit, že i v případě, že nebude všechno růžové, to zvládnu ustát a přijmout. Děkuji za to, co děláte a že jsem měla tu možnost se zúčastnit, sdílet a naučit se tolik nového.❤️ Moc doporučuji dalším ženám. Je to zážitek k nezaplacení."

na přáné nezveřejňujeme jméno

Zaměřeno na konkrétní situace

"Chtěla bych touto cestou moc poděkovat za existenci tohoto kurzu. Přihlásila jsem se na něj v naději, že mi pomůže s panickými atakami a fobiemi z nemocničního prostředí a lékařů. Kurz vedený paní Kristýnou Beránkovou mi neskutečně moc pomohl. Techniky relaxace, se kterými nás seznámila, jsem využívala už při těhotenských poradnách, při porodu i po porodu. Mimo to musím vyzdvihnout skvěle zkombinovanou formu osobních setkání zaměřených na konkrétní situace kurzistů a online videa s informacemi, které jsou k dispozici a můžete si je pouštět v klidu po kouskách a opakovaně. Velmi silným zážitkem pro mně bylo vidět, jak techniky hypnoporodu fungují nejen na mne, ale i na mé miminko v děloze (praktikování techniky během UZ vyšetření. Tento kurz mi ukázal, že porod není cíl, ale cesta, která může být všelijaká, a i když ta moje byla nakonec dost klikatá a náročná, tak díky tomuto kurz jsem si neodnesla žádné trauma a považuju svůj porod za krásný a plně prožitý. Děkuju!!."

Anežka Schmidlová

Dodal mi sebejistotu

"Kurz hypnoporodu pro mně byl přínosný a pomohl mi lépe se srovnat s tím, co mně čeká. Myslím, že každý si zde najde to, co potřebuje. Mně například velmi sedly některé relaxace - obzvlášť afirmace, generálka porodu a těhotenská relaxace. Uklidnila mně myšlenka, že mé tělo má dokonalý design pro porod mého dítěte. Díky tomu jsem se přestala bát obtíží s tím, že by miminko mohlo být příliš velké a podobně. V tom samém mně utvrdily i jednotlivé lekce a podrobné informace - že vlastně není důvod se obávat. Všechno je nachystané, tak já má a vše se zvládne. Dozvěděla jsem se spoustu podrobností a užitečných rad, které by mně jinak ani nenapadly a lépe jsem se naučila se sebou pracovat. Takže za mně mi kurz určitě dal jakési ujištění a dodal větší sebejistotu. Už jsem kurzy doporučila sousedce, která má rodit v létě, a určitě budu doporučovat dál."

Andrea Feicher

Porod byl opravdu lepší

"Hledala jsem informace, které by mi pomohly zmírnit strach z porodu a váš kurz mi přišel do cesty téměř na poslední chvíli. Váhala jsem, zda ho zkoušet, zda mám šanci a hlavně čas jej využít. Naštěstí jsem se rozhodla dobře. Kurz jsem prošla celý až na kapitolu o šestinedělí. Nebýt kurzu a mého úžasného přítele, který se jím také inspiroval, tak nevím, jak by vše dopadlo. Porod probíhal přirozeně a bez analgetik. Techniky z kurz jsem měla málo natrénované a nedařilo se mi je použít, ale co mi opravdu pomáhalo, bylo soustředění se na prodýchávání porodních vln. Když jsem zrovna nepodléhala panice a soustředila se uvolnění, porod byl opravdu lepší…Za mně je důležité mít u porodu oporu, uvolnění a prodýchávání. Věřit svému tělu. Nakonec bych ještě ráda doporučila… určitě stihnout kapitolu o šestinedělí před porodem. Já jí neměla a musím přiznat, že teď válčíme s kojením. Kdyby jsem i na toto byla připravená, byla by celková zkušenost z porodu mnohem přínosnější a posilující. Kurz mi opravdu hodně pomohl a děkuji za něj."

Zuzka Novosadová

Naozaj reálne zkúsenosti

"Počas tehotenstva som pozerala online dostupné prednášky. Kedže som bola po sekcii, nechcela som si priebeh porodu príliš idealizovať, aby neprišlo zklamanie. Kristýna a Adéla podávajú reálny pohlad a naozaj reálne zkúsenosti. Kurz určite pomože ešte viac si ozrejmiť podstatné veci, či už výber porodnice, jednotlivých úkonov… Mne sa napokon po mnohých hodinách vďaka velkej podpore v porodnici podaril VBAC a bola som ešte v ten večer pripravená ísť domov, plná energie, sebestačná."

Dominika Jakubová

Milé lektorky s odpovědí snad na každý dotaz

"Kurz bych určitě maminkám doporučila. Už pro milé lektorky s odpovědí snad na každý dotaz, obrovské množství informací, velmi přínosné relaxace a celkově hezky podané techniky hypnoporodu."

Jana Vanišová

Síla myšlienok je obrovská!

"Ďakujem za skvelé online prednášky, Po prvom vyvolávanom porode, ktorý nedopadol tak ako som si priala, som hladala nejakú barličku, niečo , čo mi pomože porodit druhé dietatko inak, krajšie a bez obáv či strachu z porodu. Vďaka afirmáciam a relaxácii bolo moje telo prepojené s myslou a bolesti jsem nevnímala ako velké zlo či utrpenie, ale ako vzrušujúcu cestu mojho dieťatka do mojho náručia.Celý řas som bola s dieťatkou prepojená a uisťovala som seba aj moje dieťatko, že nám to ide krásne. Bol to rýchly, len 5ti hodinový porod od prvej kontrakcie. Synček mal 4030 g, bolo to ku koncu náročné, ale aj skutočne krásne. Taký malý zázrak. Každej žienke prajem taký rýchly a bezproblémový porod. Vďaka eště raz za každé video. Síla myšlienok je obrovská!"

Denisa Lovásová

Větší jistota pro pobyt v porodnici

"Moc díky za kurz. 7. října úspěšný vaginální porod v Nymburce, nebyl vysloveně hypno, ale proběhl krásně, za cca 5 hodin. Narodila se dcera Šárka. Info z kurzu jsem využila např. v těchto situacích: Vyžádala jsem si a dostala jsem nadstandard. Podařilo se nám se soukromou PA a dulou zvládnout protivného doktora, který když zjistil, že skutečně nejsem ochotna řízeně tlačit mimo kontrakci, tak odešel a byl zavolán až po porodu. Využila jsem dýchání při silnějších prostinových kontrakcích. Ošetření Šárinky až po bondingu za přítomnosti duly, kterou jsem tam rychle poslala, když Šárku odnesla sestra do vedlejší místnosti, potom na mně počkaly s mým přítelem a maminkou na pokoji. Požádala jsem a bylo mi umožněno odložení koupání a o přítomnost při odběru z patičky. Měla jsem sebou zásobu dobrého jídla na zpestření nemocničního jídelníčku. Kurz mně vybavil hlavně větší jistotou na pobyt v porodnici. Přeji pohodové Vánoce a hodně štěstí ve vedení kurzů v roce 2022. Jana s dcerou Šárkou."

Jana Lenoch

A-HA momenty

"Snažila jsem se všeho účastnit. Přínos měl pro mě veliký. U videí zažívám často aha momenty. Moc mě mrzí, že jsem ho neabsolvovala před narozením prvního syna. Mám pocit a teď jsem si i často vyčítala, že u prvního syna jsme dělali všechno špatně."

na přání nezveřejňujeme jméno

Aktuální termíny kurzů

Typ kurzuNázev kurzu a termínLektor a místo konáníPřihlášení
INDIVIDUAL ONLINE
Prostě rodím – sebezkušenostní předporodní kurz
kdykoliv
Kristýna Beránková
online
SKUPINOVÝ
ONLINE
Prostě rodím – sebezkušenostní předporodní kurz
11. 1. – 15. 2. 2024
Kristýna Beránková a Adéla Lančová
online
SKUPINOVÝ
ŽIVÝ
Prostě rodím – sebezkušenostní předporodní kurz
25. 3. – 22. 4. 2024, pondělky 16:00-18:30 a jedno úterý 2. 4.
Kristýna Beránková
Brno, Orlí 17, Brána ke zdraví
SKUPINOVÝ
ŽIVÝ
Prostě rodím – sebezkušenostní předporodní kurz
3. 6. – 1. 7. 2024, pondělky 16.00 – 18.30
Kristýna Beránková
Brno, Orlí 17, Brána ke zdraví
SKUPINOVÝ
ONLINE
Prostě rodím – sebezkušenostní předporodní kurz
23. 5. – 27. 6. 2024
Kristýna Beránková a Adéla Lančová
online

chcete být s námi v kontaktu?

Pokud vás zajímá Hypnoporod a vědomá příprava k porodu, zveme vás do fb skupiny Porod před námi. Zde můžete v bezpečném prostoru získávat informace a sdílet své zkušenosti.

Chcete od nás občas dostávat novinky?

Zanechte nám svůj mail a my vám občas pošleme něco, co by se třeba mohlo hodit.