Co by měl muž vědět před tím, než půjde k porodu?

Představa mužů o porodu je samozřejmě formovaná mnoha faktory. Mimo jiné filmy. Mnooo, ale filmy mají s realitou, co se týče porodu, pramálo společného.

Tady je pár věcí, které mohou mužům doprovod k porodu usnadnit:

1) Porod není o krvi, ale o vodě.

Jasně, nějaká krev k porodu patří, ale voda rozhodně víc. Ženy při porodu milují vodu – sprchu nebo vanu. Muž může vzít sprchu a sprchovat ženě při kontrakcích záda. Žena bude blažená.

2) Vtipy k porodu nepatří.

Jasně, často řešíme náročné situace humorem a opravdu nám to pomáhá tu situaci zvládnout. U porodu, v jeho rozběhlé fázi, ovšem platí pravý opak. Takže v této fázi porodu – ŽÁDNÉ VTIPY! Nechte si je na později.

3) Příjezdem do porodnice to nekončí, ale začíná.

Většině mužů se uleví, když svou ženu dovezou do porodnice ve stavu 2v1. Mají pocit, že jejich úloha skončila. Ale chyba lávky! Porod se bude stupňovat a žena bude potřebovat podporu. Porodní asistentky ovšem mají na starosti více žen najednou, takže jim tuto podporu obvykle nemohou poskytnout. Jste to tedy právě vy, kdo budete se ženou trávit většinu času. Masírujte, chvalte, sprchujte a povzbuzujte, nic lepšího udělat nemůžete.

4) Pupeční šňůra má jinou funkci než být ihned přestřižena.

Ano hlavní úlohou mužů u porodu ve filmech je přestřihnout pupeční šňůru. Ale je naopak skvělé pokud jako doprovod zajistíte, aby šňůra co nejdéle přestřižena nebyla.

Přeji hodně zdaru všem mužům, kteří se k porodu chystají!

#mužuporodu

#připravenýmužuporodu

www.pujdukporodu.cz