Hypnoporod – to jsou ňáký čáry máry!

Tak toto jsem si myslela taky! A ještě k tomu jsem si myslela, že to je jen trik, jak vytáhnout z kapes těhotných žen prachy. Fakt, přesně takhle jsem o HypnoPorodu zpočátku uvažovala… 

Ale klasicky – odříkaného chleba největší krajíc – stala jsem se (zcela dobrovolně a bez mučení) lektorkou HypnoPorodu®.

A dnes vám popíšu, jak se to stalo…

V jedné fázi mé dulí praxe se mi začaly množit klientky, které hodně pracovaly, měly své firmy a byly hodně úspěšné… a proto byly hodně „v hlavě“. O všem hodně přemýšlely a samozřejmě v našem (hlavně mužském a racionálním) světě jim to fungovalo, ale tak nějak tušily, že u porodu to bude jinak, že u porodu to není o přemýšlení… a že teda, co s tím?

Tak jsme o porodu hodně mluvily, ony se postupně uklidňovaly… ale co se stalo? Ten jejich postupný klid byl spojen s mou osobou. To znamená, že ony říkaly „Jo, teď už jsem v pohodě, když vím, že tam budete se mnou. To zvládnu, vy mě uklidníte.“ To mi samozřejmě může hrozně lichotit a můžu se tetelit blahem, ALE CO TO ZNAMENÁ? Ta žena není dobře připravená, protože co když já dostanu virózu nebo si zlomím nohu? Najednou se její klid rozplyne… a to je špatně. Tady jsem někde dělala chybu… a začala jsem hledat, jak tyto ženy připravit tak, abych je samozřejmě mohla doprovodit, ale v tom krajním případě (černý scénář) by to třeba zvládly i samy. Aby věděly hned od začátku, že jsou to ony, kdo to dokáže, ne já!

No a pak se mi zjevily asi dvě klientky, které byly na kurzu HypnoPorodu a požádaly mne
o doprovod… a tam jsem to viděla… viděla jsem, jak ty ženy, které byly jinak velmi chytré
a přemýšlivé, dokázaly být ponořené samy do sebe a krásně porodem projít… nádherné porody, které bych přála každé ženě.

Takže bylo nalezeno – HypnoPorod® byl to, co jsem pro svoje klientky hledala. Skvělý nástroj, který pomůže ženě vypnout při porodu hlavu a krásně plynout s procesem porodu.

Svůj kurz jsme s Kristýnou absolvovaly přímo u HypnoBirthing Institute, jehož jsme obě
od té doby členkami. A za sebe můžu říct, že to bylo skvělé rozhodnutí.

Adéla Lančová