Přirozený porod je normální porod

Přirozený porod je normální porod.

Pokud nerady čtete, koukněte na video níže 🙂

Každá žena má právo na porod jako pozitivní zkušenost“ Doporučené postupy vedení porodu Světové zdravotnické organizace

Možná jste se setkala s tím, že pokud chcete porodit normálně, tak jste okolím vnímána jako alternativní. Většina veřejnosti, ale i odborníků mluví o vstřícných porodnicích jako o těch alternativních. Ale opravdu je normální porod a vstřícnost k potřebám žen něco, co má být považované za alternativu?

Normální porod

Světová zdravotnická organizace (WHO) hovoří ve svých dokumentech o normálním porodu. Toto je důležité, protože z hlediska WHO je porod bez rutinních zásahů prostě normální. Už to je velmi posilující uvědomění – porodit dítě ve své síle je normální, nikoliv alternativní!

V aktuálních doporučeních je jednoznačně řečeno, že pro každý zásah do porodu (kromě podání oxytocinu ve třetí době porodní) musí existovat jednoznačný důvod, aby pozitiva převládla nad negativy.

Jednoznačně doporučovaným způsobem porodu je ten, který sám začne, sám probíhá a sám skončí…takhle jednoduché to je.

V čem je problém?

Problémem v našem prostředí je zažitá představa, že většina porodů potřebuje péči lékařů a urychlené zásahy, které zachrání život dítěte nebo ženy. Omyl. Většina porodů probíhá úplně bez problémů a případné problémy se ukazují postupně a nikoliv ve vteřinách. Tím je i naše touha po normálním porodu vystavena tomu, že nás okolí vnímá jako nezodpovědné a trochu poblázněné divoženky, které si neváží zdravotní péče, kterou jim náš systém nabízí.

Ale opak je pravdou, naopak, ženy, které si přejí porodit normálně si přejí následovat právě doporučení nejvyšších lékařských kapacit (WHO) .

Z hlediska těch nejvyšších špiček v oboru (WHO,Michel Odent a další) je jednoznačně z medicínského hlediska pro ženu i dítě normální (tedy přirozený) porod ta nejlepší a nejzdravější cesta.

Ujištění a podporu, že porodit normálně je racionální přání a nikoliv bláznovství, najdete také v našich kurzech (kouknout na termíny kurzů) nebo ve spolupráci s námi (kouknout na tým Prostě rodím)..