rodím v létě

Rodím v létě!

Tipy, jak si zpříjemnit těhotenství a porod, když je venku 30 stupňů.

Možná máte léto rády, možná ne. Být v létě těhotná ve třetím trimestru a rodit, je ale něco, co si většina žen úplně neužívá.

Mít x kilo navíc a venku 35 stupňů, nebývá ideální kombinace J

Máme pro vás pár tipů, jak to zvládnout co nejlépe.

1) Otoky

Na otoky v závěru těhotenství trpí mnoho žen a vysoké teploty je mohou ještě o dost zhoršit. Jak tedy na ně?

Pomoci mohou základní opatření – lehnout si a dát nohy nahoru, střídat teplou a studenou vodu ve sprše nebo si naplnit jeden kyblík vody horkou a druhý studenou a předcházet mezi nimi.

Pít kopřivový čaj – klidně vychlazený a ochucený tak, aby vám chutnal a okurkovou limonádu.

Jíst dostatek kvalitních bílkovin a meloun.

Skvělá porodní asistentka Ingeborg Stadelman doporučuje také jíst brambory uvařené ve slupce i se slupkou.

2) Cestování letadlem

Pokud i vy řešíte, zda letět v závěru těhotenství letadlem nebo raději zůstat doma, tak vězte, že ze zdravotního hlediska, pokud se cítíte dobře, můžete do 36tt létat podle většiny lékařů bez omezení. Jen pozor aerolinky budou nejspíš požadovat potvrzení od lékaře, že jste zdravá a způsobilá k letu. Co je ovšem důležité, je váš vnitřní pocit. Cítíte se dobře a chcete letět? Pak leťte. Pokud ovšem máte pochybnosti a necítíte se na cestu, tak ji raději zrušte. V této fázi života opravdu není vhodné překračovat svoje hranice. Naopak ale vhodné je, poslouchat svoji intuici.

3) Pomoc u porodu

U porodu vám může pomoci klasický studený hadr na čelo, na krk, ramena, obličej, kde bude potřeba. Požádejte partnera nebo dulu, záleží, koho budete mít u porodu, ať vám často máchají hadřík, aby byl opravdu studený a osvěžující.

Dobrým pomocníkem je také rozprašovač buď s čistou vodou nebo s vodou květovou. U porodu máme dobrou zkušenost s růžovou vodou. Opatrné jsme na levanduli, ta může hodně snižovat tlak a nepůsobí tolik osvěžujícím dojmem.

Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně porodu nejen v létě nebo si přejete svoje těhotenství a porod s někým empatickým sdílet, můžete se na nás obrátit pro konzultaci, doprovod k porodu nebo se přihlásit do našeho kurzu zde: https://prosterodim.cz/kurzy/